• Pola nadziei – wiosna 2024

• „Niech w naszych sercach rozkwitnie nadzieja”

„Pola Nadziei” to program, który ma na celu pomoc osobom nieuleczalnie chorym i ich rodzinom a także edukację społeczną w zakresie opieki paliatywnej i hospicyjnej. Nasza szkoła przystąpiła do tej akcji już po raz drugi. W niedzielę 14 kwietnia uczniowie należący do koła wolontariatu w SP w Siedliskach kwestowali po mszach świętych pod  parafialnym kościołem. Udało się zebrać 2757,50 zł. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazaną hojność. Pieniążki zostaną przekazane na konto Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie.

B. Pięta

• Dzień Marchewki

• Marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy. Aby zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania, zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Marchewki. Przedszkolaki brały udział w zabawach muzycznych, matematycznych, plastycznych, a marchewka była bohaterką dnia. Jednak największą atrakcją okazało się przygotowanie soku przy pomocy sokowirówki. Dzieci poznały walory zdrowotne tego warzywa i chętnie próbowały jak smakuje soczek. Dzień ten był pełen wrażeń, uśmiechu, wesołej zabawy i okazji do wzbogacenia wiedzy o zdrowym odżywianiu, co widać na załączonych zdjęciach.

M. Dryja

P. Żegleń

• Konkurs "Stroik Wielkanocny"

• Przedszkole w Siedliskach zorganizowało Konkurs plastyczno-techniczny "Stroik Wielkanocny". Głównymi celami konkursu było popularyzowanie i kultywowanie tradycji oraz zwyczajów wielkanocnych a także rozwijanie wyobraźni, pobudzanie aktywności twórczej dzieci. W dniach 26 oraz 27 marca 2024r. odbył się kiermasz stroików, z których środki przeznaczone zostaną na cel charytatywny. Konkurs adresowany był do przedszkolaków oraz uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Lubenia. W twórczości dzieci wspomagali ich Rodzice/Opiekunowie. Do przedszkola dostarczono 64 stroiki.  Wszystkie prace zasługują na pochwałę, a ich autorzy i pomocnicy na uznanie. Komisja przyznała  dwa I, II, III miejsca oraz 6 wyróżnień za prace wykazujące się niezwykłą oryginalnością, interpretacją tematu, samodzielnością i starannością.

Laureaci Konkursu plastyczno-technicznego „Stroik Wielkanocny” to:

I miejsce - Tymoteusz Konkol

I miejsce - Oliwia Kaczor

II miejsce - Sandra Pietrzyk

II miejsce - Anna Tsapar

III miejsce - Marcin Korbecki

III miejsce - Maksymilian Kowalik

WYRÓŻNIENIA:

Wyróżnienie - Tadeusz Wilkos

Wyróżnienie - Nikola Winiarska

Wyróżnienie - Kornelia Pasternak

wyróżnienie - Zoja Cupryś

Wyróżnienie - Błażej Szpiech

Wyróżnienie - Maksymilian Głowacki

Uczestnicy/Laureaci Konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom - Dzieciom i Rodzicom serdecznie dziękujemy za udział, gratulujemy pomysłów oraz życzymy dalszych sukcesów.

Monika Dryja

Ewelina Grygiel

Patrycja Żegleń

• Dzień bez plecaka

• W środę , 21 marca, w naszej szkole obchodzony był „Dzień bez plecaka” – z ang. no backpackday. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków. Zabawa polegała na tym, by przynieść do szkoły wszystkie potrzebne książki i  przybory w dowolny, zabawny sposób. Za tym zwyczajem stoi też jednak szczytna idea. Za oceanem podczas no backpackday swoje książki i przybory szkolne uczniowie noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach.

Odzew przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania…W środę  w szkole zaroiło się od przeróżnych, zabawnych i bardzo kreatywnych pojemników. Pojawiły się: koszyki sklepowe, kosze na bieliznę, piknikowe, skrzynie, w tym na narzędzia, walizki, torby treningowe, transportery na zwierzaki,wózki dla lalek, , taczki, wiadra i … inne.Ograniczeniem była tylko wyobraźnia. Zobaczcie, jak sobie poradzić, gdy nie można wziąć plecaka.

M. Duda

• Podkarpackie Targi Edukacyjne Orientation Day 2024

• Uczniowie klasy 8 uczestniczyli 26 marca 2024r. w targach edukacyjnych zorganizowanych przez Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Barańczaka w Rzeszowie. Szkoły ponadpodstawowe promowały własne placówki edukacyjne, przedstawiały  oferty edukacyjne, informowały o możliwościach rozwoju oraz inspirowały do nauki i zdobywania wiedzy przez naszych uczniów . Podczas targów edukacyjnych nasi uczniowie mogli spotkać przedstawicieli różnych placówek edukacyjnych, porozmawiać z uczniami i nauczycielami. Uzyskali informację o konkursach, stypendiach i programach wymiany międzynarodowej, a także skonsultowali swoje plany edukacyjne z profesjonalistami. Wyjazd był doskonałą okazją dla uczniów nawiązywania kontaktów z przedstawicielami różnych instytucji edukacyjnych oraz zapewne pozwoli na właściwy wybór szkoły w której będą kontynuowały naukę po zakończeniu szkoły podstawowej.

J. Wilk

• Spotkanie z doradcą zawodowym

• 20 marca 2024r. klasa ósma i siódma miały przyjemność spotkać się z Panią Magdaleną Kuźniar, doradcą zawodowym, aby omówić swoje możliwości rozwoju oraz plany dotyczące wyboru szkoły ponadpodstawowej a w dalszej przyszłości zawodu. Pani Magdalena jako  profesjonalista i osoba kompetentna, a także cierpliwa i wyrozumiała pomogła uczniom zidentyfikować swoje silne strony oraz obszary, w których mogliby się jeszcze rozwinąć.  Dzięki spotkaniu z doradcą , mają teraz jaśniejszy obraz tego, czego chcę osiągnąć w życiu oraz  plan działania dotyczący najpierw wyboru szkoły. Wsparcie i wskazówki zapewne , pomogę  w przyszłości osiągnąć sukces na  ścieżce zawodowej.

J.Wilk