• IX Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

• Dnia 1 marca nasze uczennice: Aleksandra Gugała (kl 8) i Monika Grzebyk (kl 6) wzięły udział w IX Edycji Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w ZS nr 3 w Rzeszowie. Konkurs miał rangę wojewódzką pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Nasze uczennice zaśpiewały przepięknie. Ola wykonała utwór Adele „Skyfall” i zdobyła pierwsze miejsce. Monika śpiewała piosenkę Celine Dion „My heart will go on” i zajęła 2 miejsce. Jury oceniało min. poprawność językową i wykonanie.

Gratulujemy naszym utalentowanym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.

A. Iskrzycka

• Zajęcia z robotem Photon

• W ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości” uczniowie klasy I programują roboty Photon i posługują się programem Photon EDU. Roboty edukacyjne, wyposażone w diody, czujniki, mikrofony i kamerki, angażują uczniów, którzy przy ich pomocy chętniej uczą się nowych zagadnień. Praca z robotem rozwija zdolności logicznego myślenia i analizy. Robot edukacyjny pozwala na zapoznanie się z tym jak funkcjonują nowe technologie. Uczniowie mają możliwość sterowania robotem na odległość i programowania go, przez co mogą zapoznać się
            z bardziej skomplikowanymi mechanizmami z zakresu robotyki i elektroniki. Praca z robotem rozwija kreatywność, myślenie logiczne i abstrakcyjne, a także uczy dzieci dokładności
            i wytrwałości w wykonywaniu zadań. Programowanie robota staje się doskonałą zabawą, poprzez którą łatwiej przyswoić różne tematy szkolne, a także zagadnienia z informatyki.

Wiemy, że nie każde dziecko zostanie w przyszłości programistą, ale znajomość technologii pomoże mu w dorosłym życiu i przyszłej karierze. Programowanie to rozwój logicznego myślenia, poszukiwanie rozwiązywania problemów i kreatywność. Programowanie to nie cel do którego dążymy. To narzędzie, które chcemy wykorzystać do rozwoju dzieci.

B. Szmuc-Kata

• Zajęcia biblioteczne

• W czwartkowy poranek 29 lutego nasze przedszkole odwiedziła Pani z bibioteki wraz z gościem specjalnym Pingwinkiem.  Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci oraz poznanie ciekawostek z życia pingwinów.

M. Dryja

P. Żegleń

• Dzień Dinozaura

• Choć dinozaury dawno wyginęły to nie przestają fascynować zarówno tych dużych, jak i małych… 27 lutego do przedszkola zawitały dinozaury. Przygotowaliśmy mnóstwo kreatywnych zajęć, zabaw, które pozwoliły dzieciom poznać dinozaury bliżej, a także rozwinąć swoją wyobraźnię i umiejętności. Wykonaliśmy eksperyment z wulkanem, który sprawił przedszkolakom wiele radości. I tak Dzień Dinozaura przeniósł nas      w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

• „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie (…)”- klasowa inscenizacja „Dziadów”

• Po raz kolejny uczniowie VII klasy  wcielili się w postacie z II cz. „Dziadów” A. Mickiewicza. Gromadzie zebranej  w „kaplicy” przewodził Guślarz, którego role odegrał Miłosz Kurzydło. Towarzyszył  mu Starzec, w tej roli Michał Warchoł. Na klasowej scenie pojawiały się kolejne postacie: Józio – Wojciech Wróbel, Rózia – Zofia Wróblewska, Widmo Złego Pana – Nathan Wróbel, Sowa – Kalina Wróblewska, Widmo – Rafał Głodowski, Pasterka – Kinga Paśko. Postaciom towarzyszył Chór w składzie: Amelia Warzybok, Ewelina Głodowska, Adam Dubis, Sebastian Busz, Borys Grzebyk.

Po zakończeniu przedstawiania  młodzi aktorzy zaprosili swoich  starszych kolegów z VIII klasy na poczęstunek, bez którego ludowy obrzęd nie mógł się obejść.

Gratulujemy młodym artystom udanego aktorskiego debiutu !

M. Duda

• Dzień Babci i Dziadzia

• „Babcia i dziadek wciąż o nas dbają,

tak jak rodzice bardzo kochają.

Dają nam w życiu wiele radości,

nigdy nie szczędzą dla nas czułości.”

W tym roku uroczystość Dnia Babci i Dziadzia odbyła się 22 lutego. Przedszkolaki z każdej z grup zaprezentowały tańce, wiersze, piosenki, grę na instrumentach. To był  wyjątkowy dzień! – pełen miłości, wzruszeń i radości.

P. Żegleń

M. Dryja