• „Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki…”

•          Powyższe słowa to tematyka tegorocznego  Podkarpackiego Konkursu LITERATURA I DZIECI  dla uczniów klas I-III, IV- VI .  Przegląd rejonowy w powiecie odbył się 17 listopada  w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tyczynie.

O tym, jak wiele daje dzieciom udział w tego typu konkursach, nie trzeba nikogo przekonywać: rozbudza zainteresowania, rozwija uzdolnia uczniów, stworzą możliwość pozytywnej i twórczej rywalizacji.  Szesnaścioro uczniów naszej szkoły zaprezentowało swój talent  na tyczyńskiej scenie: w kat. I-III Z. Gugała, N. Cebula, T. Róg, Sz. Wojewódka, H. Tarnowski, W. Dec, A. Mac,  w kat. IV-VI M. Grzebyk, A. Strzępek, M. Gmitrzak, N. Winiarska, M. Rzegocka, Z. Mirowska, W. Szczypek, A. Solecka, P. Wojewódka.

Nikola Winiarska otrzymała wyróżnienie i przeszła do następnego etapu konkursu😊.

Uczniowie pięknie  się zaprezentowali, pokonali tremę, występując przed całą salą widzów. Gratulujemy  wszystkim  uczestnikom i ich rodzicom.

B. Szmuc- Kata, M. Duda

• Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i najmilsza przytulanka- Pluszowy Miś. W naszym przedszkolu obydwie grupy uczciły to święto spotkaniem z Panią z Biblioteki, wspólnym śpiewem, aktywnościami plastycznymi oraz licznymi zabawami związanymi z pluszowym misiem.

M. Dryja

P. Żegleń

• Serca dla maluszka

Tegoroczna edycja kiermaszu pomoże wesprzeć pięcioletnią Julcię Golę, której choroba sprawia, że dziewczynka  wymaga stałej opieki wielu specjalistów, ciągłej rehabilitacji i przyjmowania stałych leków.

Z radością informujemy, że dzięki Państwa zaangażowaniu i hojności, udało się zebrać 1 235 zł, dochód zostanie przekazany  bezpośrednio na konto Fundacji Julci „Serce dla maluszka”.

Za włączenie się w akcję wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i cieszymy się, że zawsze możemy na Państwa liczyć! Dobro powraca!

Szkolny Klub Wolontariatu, Samorząd Szkolny

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• 20 listopada to wyjątkowy dzień- rocznica uchwalenia Konstytucji o prawach dziecka. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane na niebiesko, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. W grupach zostały przeprowadzone zajęcia o prawach dziecka. Odbył się również Niebieski Marsz. Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw.

M. Dryja

P. Żegleń

• Sukces naszego ucznia

• Mamy przyjemność poinformować, że uczeń naszej szkoły,

Emanuel Bator (kl. VIII),

zakwalifikował się do ETAPU REJONOWEGO Konkursu z j. angielskiego

organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

• Narodowe Święto Niepodległości

• 11 Listopada 1918 roku jest to data bardzo ważna dla każdego Polaka ponieważ przypomina o tym że po 123 latach odzyskaliśmy niepodległość  staliśmy się suwerennym państwem. Dlatego też w naszej szkole obchodziliśmy Święto Dnia Niepodległości. Uczniowie klasy VI przygotowali program słowno-muzyczny upamiętniający już 105 rocznicę tego wydarzenia.W czasie akademii można było usłyszeć piękne pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów oraz recytowane wiersze. Akademia zakończyła się przemówieniem Pani Dyrektor oraz wręczeniem nagród zdobytych w organizowanych konkursach.

M. Wilk