• Wizyta w muzeum lizaka

• Dnia 29 maja klasy 1-3 odwiedziły Muzeum Lizaka w Jaśle. Pani przewodnik opowiedziała
            o początkach powstawania lizaków oraz jak wyglądała ich produkcja na przestrzeni lat. Dzieci zobaczyły różne eksponaty maszyn wykorzystywane w produkcji słodkości. Mogły również popróbować różnych rodzajów cukrów, powąchać aromatów, stosowanych w produkcji słodyczy. Największą atrakcją było jednak zobaczenie z bliska całego procesu powstawania lizaka. Po pokazie każdy otrzymał karmelową masę i mógł spróbować stworzyć własne słodkie arcydzieła. Po wizycie w muzeum udaliśmy się do pobliskiej pizzerii Vesuvio, gdzie czekała na nas kolejna niespodzianka. Po wysłuchaniu krótkiej historii o włoskiej pizzy i po dokładnym umyciu rąk ,uczniowie spróbowali swoich sił w przygotowaniu własnej pizzy. Następnie z niecierpliwością czekali, by pizze  się upiekły. Po degustacji wszyscy zgodnie stwierdzili, że zrobione przez siebie smakuje najlepiej!  Nakarmieni i  zaopatrzeni w słodkości bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.  TO BYŁA PYSZNA WYCIECZKA.

B. Szmuc-Kata

• Sukcesy językowe naszej młodzieży!

• Ponownie możemy się pochwalić wspaniałymi wynikami naszych uczniów, tym razem  w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z języka angielskiego „Panda.” Są to:

Paweł Pitera z kl 4 – tytuł laureata

Zofia Wróblewska z kl 6 – tytuł laureata

Przemysław Pitera z kl 8 – tytuł laureata

Wyróżnieni zostali:

Sebastian Busz – kl 6

Emanuel Bator – kl 7

Kacper Grzebyk – kl 8

Joanna Witek – kl 8

Pozostałym uczniom również gratulujemy, a wszystkim życzymy dalszych sukcesów!

A. Iskrzycka

• Występ na 600-leciu wsi Siedliska

• W minioną niedzielę nasza miejscowość obchodziła swoje 600-lcie istnienia. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele w Siedliskach. Po mszy wszyscy uczestnicy wzięli udział w uroczystym pochodzie na czele którego szła orkiestra dęta oraz nasze przedszkolaki. Podczas jubileuszu dzieci z przedszkola zaprezentowały swój występ, na którym zgromadziły dużą publiczność. To było wielkie wydarzenie dla naszych przedszkolaków.

• Pasowanie na czytelnika

• Dnia 21 maja w naszej szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Spotkanie prowadzili starsi koledzy z klasy czwartej. Po wysłuchaniu części artystycznej młodzi czytelnicy rozmawiali z bibliotekarką Anną Iskrzycką na temat zasad wypożyczania.

Życzymy naszym uczniom wielu pięknych chwil spędzonych z książką.

Biblioteka – Anna Iskrzycka

• Piknik rodzinny

• W czwartek dwudziestego piątego maja przedszkolaki wraz ze swoimi rodzinami wzięły udział w pikniku rodzinnym „Pod Grzybkiem” w Lubeni. Rodzice przygotowali pyszny poczęstunek ogra grilla. Animacje dla rodziców z dziećmi poprowadziły Panie z Przebieranki. Dodatkową atrakcją była wata cukrowa. To był wspaniały, rodzinny dzień.

• Wycieczka do kina

• W środę zaraz po śniadaniu dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały do kina. Grupa starsza udała się na seans „Wróżka Zębuszka”. Maluchy oglądały „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!”. Obie grupy były bardzo zadowolone z wyjazdu, filmy bardzo się im podobały.