• Edukacja teatralna na wesoło

•          W mroźny, poniedziałkowy poranek uczniowie klasy VII  i VIII naszej szkoły  wybrali się  wraz z opiekunami do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakl teatralny pt. „Zemsta”.

W  historii polskiego teatru to chyba najczęściej wystawiana sztuka hrabiego Fredry. Na tle absurdalnej kłótni o mur graniczny rozwija  się pełne uniesień uczucie Klary i Wacława, a historia dwóch zwaśnionych rodów kończy się szczęśliwie. Wizyta w teatrze była dla ósmoklasistów doskonałą  okazją do powtórki przed egzaminem, natomiast dla uczniów 7 klasy wprowadzeniem do jej czytania, gdyż archaiczny język komedii  może przysparzać trochę trudności.

Spektakl oglądało się z przyjemnością i zaciekawieniem.  Sztuka ma też aspekt wychowawczy, uczy kolejne pokolenia, że: „Zgoda buduje, niezgoda rujnuje”. Jesteśmy dumni, że podczas spektaklu nasi uczniowie zachowywali się kulturalnie i mogą być wzorem do naśladowania dla innych.

M. Duda, B. Borowiec

• Zimowe szaleństwo klasy II

• W minionym tygodniu uczniowie z klasy II na lekcji wychowania fizycznego korzystali z uroków zimy. Był mrozik, śnieżek i przyjemnie świeciło słońce to najlepszy moment na zimowe szaleństwo. „Drugaki” szalały z radości, rzucały śnieżkami, lepiły budowle, robiły orzełki, chodziły pośladach, zjeżdżały na sankach i jabłuszkach. Uśmiechy nie chodziły im z twarzy. Była to świetna zabawa. Zmarznięci ale szczęśliwi wrócili do klasy.

B. Pięta

• Odliczanie do Świąt dobiegło końca

• Uczniowie klasy IV i V wzięli udział w przedświątecznej zabawie pn. "Matematyczny Kalendarz Adwentowy". Zabawa trwała od 1. do 24. grudnia i polegała na codziennym rozwiązywaniu zadań matematycznych o tematyce świątecznej przypisanych do danego dnia w specjalnie przygotowanym interaktywnym "Kalendarzu adwentowym".

Najwytrwalsi uczestnicy otrzymali nagrodę w postaci oceny z matematyki oraz słodkiego upominku :)

Udział w zabawie sprawił, że czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia upłynął nam w tym roku wyjątkowo szybko :)

B. Borowiec

• Spotkanie "Rybki, ryby i rybeczki..."

• 11 grudnia 2024r. w naszej szkole odbyła się promocja i przekazanie dzieciom książeczki edukacyjnej  pod tytułem „Rybki, ryby i rybeczki  z morza, jeziora, stawu, rzeczki”.

Publikacja została przygotowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach działań promocyjnych programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa i przekazana do naszej szkoły w ilości 130 egzemplarzy. W ramach promocji książeczki zorganizowano spotkanie z panem Piotrem, instruktorem wędkarstwa młodzieżowego, zdobywcą wielu nagród i wyróżnień w ogólnopolskich zawodach wędkarskich.

Pan Piotr przybliżył naszym  uczniom wiedzę na temat ryb występujących w Polsce. Przedstawił jakie gatunki możemy spotkać w rzekach, czym się wyróżniają, jakie mają zwyczaje. Opowiadał  jakie zagrożenie dla ryb niesie nieodpowiedzialna działalność człowieka i zanieczyszczenie środowiska  oraz w jakie działania są podejmowane aby rzeki ponownie były pełne ryb.

Pan instruktor przekazał wiele cennych informacji dotyczących okresów ochronnych ryb. Zaprezentował sprzęt wędkarski jaki używa do łowienia. Opowiadał o technikach łowienia jak również pokazał wiele zdjęć na których można było zobaczyć okazy jakie złowił
            m.in.: 2 metrowy sum, 10 kg szczupak.

Miło było się dowiedzieć że w naszej szkole są wędkarze , którzy bardzo chętnie chwalili się swoją pasją. Nasz uczeń z klasy VII Michał Warchoł zaprezentował swój sprzęt wędkarski
            i opowiadał o swoich przygodach podczas wędkowania.

Spotkanie wywarło pozytywne wrażenie na uczniach i poszerzyło wiedzę na temat ryb.

Dziękujemy Panu Piotrowi za poświęcony czas, cierpliwość i chęć dzielenia się swoim doświadczeniem.

W. Mlaś

• W świątecznym nastroju

• „Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,

Jest taka moc, co smutek w radość przemienia,

jest taka siła, co spełnia marzenia

To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia”

Tymi oto pięknymi słowami w czwartkowe przedpołudnie 21.12.2023r. rozpoczęliśmy w naszej szkole świąteczny czas. Nastał dzień długo oczekiwany przez nas wszystkich, dzień przepełniony magią i tajemnicą. W tę cudowną , niepowtarzalną atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadził wszystkich zaproszonych gości, na czele z Panią  Wizytator  E. Wolan, występ uczniów klas II i III, oraz z solistów z klas VII i VIII, którego przesłaniem było odnalezienie przez ludzi drogi do Betlejem oraz refleksji nad cudem Świętej Nocy. Uczniowie pod opieką swoich pań: Beaty Pięty, Katarzyny Brzeżawskiej przygotowali przedstawienie pt. ,,Cicha noc…jaki w tobie cud…”. Młodzi aktorzy z wielkim zaangażowaniem przypomnieli o narodzinach Jezusa, a wzruszający śpiew kolęd i pastorałek wywołał łzy wzruszenia u niejednego oglądającego. Po zakończonym przedstawieniu Pani Dyrektor Dorota Lasota złożyła wszystkim świąteczne życzenia, po czym  młodzież wraz z wychowawcami udała się do klas na spotkania wigilijne.

K. Brzeżawska

B. Pięta