• Dzień Matki

• 26 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Matki. To wyjątkowe święto, podczas którego mamy okazję podziękować wszystkim mamom za trud włożony w wychowanie dzieci. Mama  to wielkie słowo, które jest synonimem miłości, dobra  i  szczęścia. Mama  to pierwsze słowo każdego dziecka. Matka to serce rodziny to dziecięcych wspomnień czar, to zapach domowych posiłków to poczucie bezpieczeństwa.  Za jedyną taką bezgraniczną miłość, codzienny trud i poświęcenie, w imię szacunku i wdzięczności uczniowie klasy III przygotowali dla swoich mam prezenty. Wykorzystywali każdą wolną chwilę, aby przygotować prezent – własnoręcznie wyhaftowane serwetki. Wyglądają pięknie i cieszą oczy mam.

B. Pięta

• Przedszkolaki na placu zabaw

• Przedszkolaki uwielbiają wychodzić na plac zabaw. Wiadomość wyjścia na gminny plac zabaw zawsze wywołuje duży entuzjazm wśród dzieci. W minionym tygodniu byliśmy tam stałymi bywalcami, z czego dzieci bardzo się cieszyły.

• Światowy Dzień Pszczół

• Dwudziestego maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach poświęconym pożyteczności pszczół. Dzieci dowiedziały się jak powstaje miód, kim jest pszczelarz oraz w jaki sposób pszczoły zapylają kwiaty. Wielka atrakcją okazało się być ubranie pszczelarza, które dzieci mogły przymierzyć. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku w postaci wafli z miodem. U starszaków zagościła pyszna lemoniada. Maluchy wykonały piękne pszczółki, które z przyjemnością zabrały do domu.

• Kosmiczny tydzień

• Podczas zajęć o kosmosie maluchy poznały nazwy planet, dowiedziały się, że krążą one wokół słońca. W naszej sali znalazła się rakieta oraz kosmiczne ubranie. Dzieci z bardzo dużym zainteresowaniem wykonały kosmos w słoiku oraz kolorowe lunety. To był tydzień pełen wiedzy o układzie słonecznym, planetach, grawitacji oraz funkcjonowaniu w rakiecie.

• Matematyka w obrazach

• Warto zauważyć, że matematyka nie zamyka się wyłącznie w liczbach i obliczeniach, a poszukiwanie jej w nieoczywistych miejscach jest doskonałym bodźcem rozwojowym dla dzieci. Na ostatnich zajęciach „Starszaki” mogły przekonać się, że matematykę można zobaczyć, usłyszeć, doświadczyć wszędzie – na malarskich arcydziełach, ale i w rytmicznej melodii, w zaciszu domowej kuchni podczas gotowania, w teatrze cieni, podczas zabawy klockami, w marzeniach…Największą uwagę skupiliśmy na poszukiwaniu matematyki w sztuce. Już na samym początku dzieci wciągnięte zostały w grę polegającą na poszukiwaniu cyfr od 0 do 9, czyli głównego tematu obrazu Jaspera Johansa. Ćwiczenie spostrzegawczości wykorzystaliśmy jako punkt wyjścia do rozmowy o cyfrach, ale i liczbach, które często używane synonimicznie z matematycznego punktu widzenia są odmiennymi pojęciami. Dzieci mocno zafascynowane tematem, postanowiły stworzyć własne dzieła, z których powstała piękna galeria…

• Kolejna wizyta pieska Porto

• We wtorkowe przedpołudnie przedszkolaków odwiedził ulubiony piesek. Spotkania z Porto to idealna okazja do relaksacji i wyciszenia.  Podczas zajęć z dogoterapii dzieci uczą się prawidłowego kontaktu z psem, poznają jego potrzeby oraz wzmacniają empatię względem zwierząt.