• Biblioteka Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Kowalskiego jest stosunkowo małą i młodą interdyscyplinarną pracownią edukacyjną i służy realizacji zadań dydaktyczno-wychowawczych szkoły.

W swoich zbiorach posiada - przede wszystkim - pozycje lekturowe, aczkolwiek stałe grono czytelników znajdzie tu także literaturę piękną różnych kręgów kulturowych, literaturę popularno-naukową, czy bogaty księgozbiór podręczny. Znajduje się także stanowisko komputerowe ze stałym dostępem do Internetu.

Biblioteka prenumeruje prasę dla uczniów, jak i przeznaczoną dla nauczycieli oraz rodziców: Miesięcznik Dyrektora Szkoły, Sygnał, Bibliotekę w szkole, Głos Nauczycielski, Przyrodę Polską, Victora Gimnazjalistę , Naukę bez tajemnic i Mówią wieki.

W świecie, w którym książka papierowa musi walczyć o przetrwanie z wszechogarniającą technologią czytelnik, zwłaszcza młody, to skarb. Niektórzy preferują odpoczynek przed ekranem telewizora, czy komputera, niewielu wybiera odpoczynek z książką w ręku. A przecież taki typ spędzania wolnego czasu też jest wspaniałym relaksem. Mało tego książka potrafi leczyć. Biblioterapia – jako forma lecznictwa - sięga już starożytności, (choć samej nazwy zaczęto używać dopiero od II połowy XX wieku). Odpowiednio dobrana książka może nam pomóc w przezwyciężeniu naszych lęków. Rozwija człowieka rozbudzając jego wyobraźnię, uczy myślenia pozbawionego schematów, rozwija wrażliwość bo: „książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem."

Regulamin wypożyczania książek pobierz
        Regulamin udostępniania podręczników pobierz