• Wiosenne zabawy na zewnątrz

• Wiosna w pełni, w ostatnim czasie pogoda nie rozpieszcza. Przedszkolaki starają się wykorzystać każdą chwilę bez deszczu. Kiedy to tylko możliwe wychodzą na hulajnogi, orlik czy plac zabaw. Na zewnątrz dzieci nie tylko mogą się świetnie bawić ale również uczyć się obcowania z przyrodą i jej rytmem.

• Zajęcia na strzelnicy

• W dniu 5 kwietnia klasa VII wraz z opiekunami p.Hałysem i p. Mlasiem udali się na strzelnice pneumatyczna LOK w Rzeszowie. Zajęcia na strzelnicy odbywały się pod okiem doświadczonego trenera strzelectwa . Uczniowie po zapoznaniu z regulaminem oraz instruktażem z posługiwania się bronią, przystąpili do strzelania. Na twarzach pojawił się grymas skupienia, każdy stara się trafić – środek -10. Profesjonalne wyposażenie strzelnicy pozwala na sprawdzenie tarczki w ułamku sekundy, dzięki czemu można korygować strzelanie. Obecność doświadczonego instruktora który udziela cennych wskazówek na pewno działa motywująco. Czas przeznaczony na zajęcia w strzelnicy miną niepostrzeżenie. Każdy z uczniów zachował swoje tarczki na pamiątkę. Wszyscy stwierdzili ze zajęcia były ciekawe i bardzo się podobały oraz oczywiście ze należy je powtórzyć .

W. Mlaś

• Jesteśmy Polką i Polakiem

• W ostatnim tygodniu kwietnia tematem przewodnim była nasza ojczyzna – Polska. Przedszkolaki odnajdowały na mapie miasta, rzeki, góry, morze oraz rozpoznawały kolory poszczególnych krain geograficznych. Adresowały pocztówki, które wysyłały w punkcie Poczty Polskiej do różnych zakątków naszego kraju. Podczas zajęć o stolicy Polski maluchy poznały historię Warsa i Sawy, legendę o Warszawskiej Syrence oraz symbole narodowe. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku – biało czerwonych galaretek.

• Międzynarodowy Dzień Pingwina

• 25 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Pingwina. Celem tego święta jest popularyzowanie wiedzy o pingwinach, które m.in. z powodu zmian klimatycznych zostały objęte ochroną i wpisane do Księgi Gatunków zagrożonych. Dzieci podczas zajęć wzbogaciły wiedzę o życiu na Antarktydzie, poznały cechy charakterystyczne pingwinów, a także powzięły wiedzę, w jaki sposób zdobywają pożywienie, co jedzą i co jest ich środowiskiem naturalnym. Wiedzą także, że chociaż pingwiny są ptakami, są to nieloty, a ich skrzydła przystosowane są jedynie do pływania. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zajęciach, na zakończenie których z wielkim zaangażowaniem wykonywały prace plastyczne, które przedstawiają pingwiny w ich zimowej krainie.

• Zostajemy sportowcami

• Podczas zajęć poświęconych tematyce sportu dzieci z grupy młodszej miały okazję spróbować swoich sił w grupowych zawodach. W różnorodnych zajęciach sportowych przedszkolaki trenowały celność, równowagę, wytrwałość oraz wiarę we własne możliwości.

• Robimy prace konkursowe

• Od połowy kwietnia dzieci pod opieką pań przygotowywały prace na konkurs pt. „Kto Ty jesteś? Polak mały!” orgaznizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubenii. Powstałe wytwory zostały dostarczone do siedziby GOK-u. Udział w konkursie utrwalił uczestnikom barwy oraz symbole narodowe. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac.