• Muffiny marchewkowe, czyli zdrowy deser

• Na kolejnych kulinarnych zajęciach dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek o marchewkach. Jest to popularne warzywo, które występuje aż w 60 gatunkach. Z 90 % składa się z wody, dzięki czemu ma doskonałe właściwości dla ludzkiego organizmu. Zawiera ona cenne karotenoidy, które są niezbędne dla zachowania zdrowej skóry. Dodatkowo jest bogatym m.in. źródłem błonnika, potasu, wapnia, sodu, magnezu, żelaza, jest także skupiskiem witamin z grupy B, witaminy A tzw. beta karotenu (niezbędnej do prawidłowego wzrostu oraz pozwala na zachowanie dobrej ostrości widzenia), witaminy C, E, H, K oraz PP, a także flawonoidów, alkaloidów, pektyn oraz kwasu foliowego. Zatem wszyscy zgodzili się, że jest to bardzo zdrowe oraz smaczne warzywo. Dzieci zastanawiały się jednak, jak to jest możliwe, że z warzywa powstanie słodki deser. Aby się o tym przekonać, po dokładnym umyciu rąk, ubraniu kucharskich czapek i fartuchów, z wielkim zaangażowaniem zabrały się do odmierzania, łączenia składników, mieszania, przekładania do foremek i wreszcie pieczenia. Czy smakowały? Wystarczy obejrzeć galerię… Dziś nasze przedszkolaki przekonały się, że muffinki marchewkowe z pewnością przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym smakoszom. Wiedzą również, że są zdrowsze od większości wypieków, a wzbogacone o różne dodatki mogą dostarczyć organizmowi wartościowych składników.

• Prace przedszkolaków na aukcji WOŚP

• W minioną niedziele dwudziestego dziewiątego stycznia podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w MCK w Boguchwale została przeprowadzona licytacja aniołków wykonanych przez nasze przedszkolaki na rodzinny konkurs plastyczny. Prace cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. Jesteśmy wdzięczni, że zgodzili się Państwo przekazać je na szczytny cel, jakim jest zbiorka WOŚP. Nie zabrakło obecności naszych podopiecznych wraz z rodzicami, z czego jesteśmy bardzo dumni. Podczas imprezy dzieci mogły wykonać brokatowe tatuaże, warkoczyki oraz zamykać się w bańce mydlanej. To był dzień pełen wrażeń.

• Dekorujemy, ozdabiamy, jemy

• Przedszkolaki uwielbiają zajęcia kulinarne. Ogromną frajdę sprawia im dekorowanie, ozdabianie oraz przygotowywanie posiłków, które mogą zjeść. Tym razem w naszym przedszkolu zapachniało goframi. Było pysznie!

• Warsztaty "Domowe Spa"

• Każdego dnia feryjnego dyżuru staramy się jak najbardziej urozmaicać zajęcia dla dzieci. Tym razem postanowiłam zorganizować warszaty "Domowe spa", podczas których przygotowaliśmy musujące kule, które dzieci uwielbiają wrzucać podczas kąpieli. Są one nie tylko fajnym dodatkiem, ale również dzięki użytym naturalnym składnikom korzystne dla skóry. Kąpiel zostyaje wzbogacona o naturalne, pielęgnujące składniki, pod wpływem których skóra staje się przyjemnie gładka, miękka i nawilżona. Dzieci już nie mogą doczekać się kąpieli z przygotowanymi przez siebie kulami.

• Światowy dzień wiedzy o pingwinach

• "Ptak to. Nie ryba, a zwinnie pływa.

Ten duży ptak, na grzbiecie ma czarny frak.

Na brzuchu białą koszulę.

Zamieszkuje południową półkulę.

Czy ktoś mi powie, jak ten ptak się zowie?"

20 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach. Celem tego święta jest popularyzowanie wiedzy o tych ptakach, które m.in. z powodu zmian klimatycznych, zostały objęte ochroną i znalazły się w Księdze Gatunków Zagrożonych. Dzieci podczas zajęć wzbogaciły wiedzę o życiu na Antarktydzie, poznały cechy charakterystyczne pingwinów, wiedzę o tym w jaki sposób zdobywają pożywienie. Bardzo chętnie wzięły udział w quizie wiedzy o pingwinach, wykazując się dużą wiedzą na ich temat. Z wilkim zaangażowaniem wykonały pracę plastyczną, wykorzystując do tego różne techniki. Nie zabrakło rónież "tańca pingwina" oraz "pingwiniego kina". To był naprawdę udany dzień.

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego " Świąteczny Aniołek"

• 12 stycznia w Szkole Podstawowej w Sołące nastąpiło rozstzrygnięcie gminnego konkursu "Świąteczny aniołek". Głównym  celem konkursu było kutywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie kreatywności i aktywności twórczej dzieci. Nasze przedszkolaki z grupy starszej również wzięły w nim udział. Wyróżnienie zdobyli: Amelia Rzegocka oraz Szymon Rzegocki. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów.