• Andrzejki

• 18 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Andrzejki. Dzieci znakomicie bawiły się w rytmach swojej ulubionej muzyki. W tym magicznym dniu nie zabrakło andrzejkowych wróżb, zabaw oraz smacznego poczęstunku.

• Film od Mikołaja

• Pod koniec listopada przedszkolaki otrzymały niecodzienną wiadomość. Był to film od Świętego Mikołaja. Okazało się, że Mikołaj posiada zdjęcia naszych milusińskich i całkiem sporo o nich wie. Wideo wywołało wiele uśmiechów na twarzach najmłodszych.

• Igrzyska Dzieci: Dziewczęta i chłopcy mistrzami gminy w koszykówce

• 25 listopada w Lubeni odbyły się mistrzostwa gminy w koszykówce dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze drużyny z rocznika 2010 i młodszych.

Dziewczyny sprawiły miłą niespodziankę. Po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu, w którym nasze zawodniczki wykazały się olbrzymią determinacją wygrały z zespołem gospodarzy i zdobyły tytuł mistrzowski

Chłopcy rozpoczęli od meczu z drużyną ze Straszydła. Spotkanie zakończyło się dość pewnym zwycięstwem naszego zespołu. Drużyna rywala zaprezentowała się bardzo ambitnie ale nie była w stanie zniwelować braku ogrania na wymiarowym boisku na sali gimnastycznej co wykorzystali nasi chłopcy.                                                                                                                                                                                             W drugim meczu zespół gospodarzy postawił bardzo trudne warunki gry. W I kwarcie nie pozwolił naszym zawodnikom na oddanie celnego rzutu. Następne kwarty to mozolne odrabianie strat aż do  uzyskania kilku punktów przewagi, którą nasi chłopcy utrzymali już do końca spotkania.                   .

Drużynom rywali  dziękujemy za wspaniałą walkę a naszym uczniom życzymy powodzenia na kolejnym etapie rozgrywek.

Zespoły wystąpiły w składach:

Dziewczęta: Julita Czyż, Ewelina Głodowska, Grzebyk Monika, Miąsik Milena, Pasierb Patrycja, Paśko Kinga, Szpiech Gabriela, Tarnowska Oliwia, Warzybok Amelia, Wróblewska Kalina

Chłopcy: Banyś Maciej, Busz Sebastian, Dubis Adam, Grzebyk Borys, Kurzydło Miłosz, Tłuczek Szymon, Warchoł Michał, Wróbel Wojciech, Zegar Maksymilian

W. Hałys

• Kiermasz charytatywny

• 23 listopada  Wolontariat wraz z Samorządem Szkolonym zorganizowali świąteczny kiermasz charytatywny. Całkowity dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych, stroików i ciast został przeznaczony na leczenie i rehabilitację Jakuba Nędzy. Kubuś urodził się z bardzo rzadką chorobą tzw. Klątwą Ondyny (zespołem wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji). Podczas snu musi być podłączony do sprzętu (respirator, pulsoksymetr). Cierpi na hiperinsulinizm. Wymaga rehabilitacji kilka razy w tygodniu, wsparcia neurologopedy, kontroli lekarskich. Jest po kilku operacjach brzuszka. Potrzebuje środków na operację wszczepienia stymulatora nerwu przepony. W akcję włączyli się rodzice. Dzięki Państwa dobroci i hojności  zebraliśmy 1150 zł. Cała kwota została przekazana do Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” na indywidualne subkonto Kubusia.

Dobro powraca.

Organizatorzy akcji – Wolontariat i Samorząd szkolny

• Zakręcona akcja

• Codziennie miliony plastikowych nakrętek po napojach ląduje w koszu na śmieci. A można je przecież wykorzystać w znacznie lepszy sposób np. do działań charytatywnych.

W naszej szkole w listopadzie zakończona została akcja zbierania zakrętek. Zebrane zakrętki zostaną przekazane dla Kubusia Nędzy, chorego chłopczyka, który urodził się z zespołem wrodzonej ośrodkowej hiperwentylacji. Kilka razy w tygodniu potrzebuje rehabilitacji i opieki specjalistów.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI. Jednocześnie zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek.

Szkolny Wolontariat

• Podkarpacki Konkurs Literatura i Dzieci pod hasłem "Te co skaczą i fruwają... "

• 14 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubeni odbyły się eliminacjach gminne do Podkarpackiego Konkursu „Literatura i dzieci”. Do konkursu przystąpiły dzieci z 4 szkół naszej gminy.  Naszą szkołę reprezentowała Nikola Winiarska – uczennica klasy 3. Nikola startowała w kategorii piosenka i zdobyła I miejsce. 24 listopada odbyły się eliminacje rejonowe. Wzięło nich udział ponad 80 dzieci z terenu gmin Lubenia, Błażowa, Czudec i Hyżne. Komisja konkursowa doceniła występ Nikoli przyznając jej wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy młodej artystce i życzymy dalszych sukcesów.

B. Szmuc-Kata