• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• 24 czerwca na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Uczniowie z najlepszymi wynikami nauczania otrzymali z rąk Pani Dyrektor Doroty Lasoty świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe, a ich rodzice listy gratulacyjne. Nagrodzeni zostali również uczniowie mający osiągnięcia w konkursach i zawodach oraz wykazujący się wzorową frekwencją na zajęciach lekcyjnych.

W czasie akademii pożegnano wieloletnią nauczycielkę języka niemieckiego, Panią Renatę Tłuczek, która przeszła na emeryturę. Symboliczny bukiet kwiatów był skromną formą podziękowania za przekazaną wiedzę i trud wychowania kilku pokoleń naszej młodzieży. W czasie akademii pożegnano również księdza Tadeusza Pindarę, który od nowego roku szkolnego rozpoczyna pracę w innej placówce, a także pracowników obsługi – Panią Ewę Szczęch oraz Panią Halinę Dudek, które przeszły na zasłużoną emeryturę.

Część artystyczna przygotowana przez klasę VIII pod kierunkiem wychowawcy Pana Witolda Hałysa, wprowadziła miły nastrój. Absolwenci  wyrazili uznanie dla wysiłku nauczycieli włożonego w ich wychowanie i edukację oraz pożegnali się ze społecznością szkolną zapewniając, że chwile spędzone w naszej szkole na zawsze pozostaną w ich pamięci.

W imieniu uczniów pozostałych klas głos zabrali siódmoklasiści, którzy podziękowali Absolwentom za czas wspólnie spędzony w szkole i życzyli im powodzenia w nowych szkołach. Gorycz rozstania miał ósmoklasistom osłodzić słodki upominek przygotowany przez młodszych kolegów.

Mamy nadzieję, że nasi absolwenci z nabytym zasobem wiedzy i umiejętności poradzą sobie w nowych szkołach, czego im z całego serca życzymy.

B. Borowiec

• Minął kolejny rok w przedszkolu

• W piątkowy poranek przedszkolaki wraz ze swoimi paniami celebrowały zakończenie roku szkolnego. Starszaki uczestniczyły w uroczystym apelu na sali gimnastycznej, po czym udały się do swojej sali. Obie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Nie zabrakło łez wzruszenia. Ostatni dzień spędziliśmy bawiąc się, śmiejąc i wspominając miniony rok. Życzymy wszystkim naszym podopiecznym i ich rodzicom udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

A. Leniart

• Owocowi odkrywcy

• W czwartkowy poranek  Maluchy dotykały, oglądały, wąchały oraz smakowały owoce egzotyczne. Na wstępie poznaliśmy nazwy poszczególnych owoców, porównywaliśmy ich kształty oraz ciężar. Gdy nadeszła długo wyczekiwana chwila smakowania – dzieci z radością zamieniły się w degustatorów. Nasze zajęcia na pewno przydadzą się przedszkolakom podczas wakacyjnych podróży.

• Piknik w ogrodzie przedszkolnym

• Podobnie jak w roku ubiegłym z okazji zbliżającego się końca roku szkolnego przedszkolaki wyprawiły piknik. W ogrodzie przedszkolnym pojawiły się kolorowe koce, zabawki, napoje, lody oraz przekąski. Podczas pikniku uśmiech nie schodził z żadnej buzi. Bawiliśmy się doskonale i wszyscy zamarzyliśmy już o wakacjach.

A. Leniart

• Brokat w roli głównej

• Nasze przedszkolaki uwielbiają brokatowe tatuaże. W ostatnim tygodniu przed wakacjami maluchy wedle upodobań wybrały wzory i wykonały malunki na rękach. Wśród dziewczynek królowała Elsa, chłopcy chętnie wybierali Sonica i bohaterów Psiego Patrolu.

• Cartoons galery

• Któż z nas nie chciałby się przenieść do świata bajek? Zapewne byłoby to ciekawe doświadczenie. Podążając tym tropem, razem z moimi „Starszakami” postanowiłam to sprawdzić…Wystarczyła magiczna różdżka w postaci dwóch programów komputerowych i gotowe! Rezultaty przeszły nasze oczekiwania, zatem postanowiliśmy się podzielić nimi z innymi. W ten sposób powstała niezwykła galeria kreskówkowych postaci. Mieliśmy naprawdę niesamowitą frajdę podczas jej tworzenia. Myślę, że będzie to wspaniała pamiątka z przedszkola, bo przecież nigdzie indziej, tylko tu jest jak w bajce…