• W Szkole Podstawowej im. bł. ks. J. Kowalskiego w Siedliskach uczy się obecnie 115 uczniów w 8 oddziałach. Nauka prowadzona jest na jedną zmianę. Zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się o godz. 7.30 i trwają do godz. 14.35.

W szkole funkcjonują również oddziały przedszkolne. Utworzone zostały 2 grupy:
          - młodsza (3-latki i 4-latki),
          - starsza (5-latki i 6-latki).

•  Nasza szkoła nosi imię bł. ks. Józefa Kowalskiego – mieszkańca Siedlisk, który w obozie zagłady Auschwitz oddał swoje życie w obronie Różańca Świętego. W placówce zatrudnionych jest 21 nauczycieli, wszyscy z wykształceniem wyższym oraz dodatkowymi kwalifikacjami uzyskanymi podczas studiów podyplomowych. W szkole pracuje ponadto 4 pracowników obsługi.

Dysponujemy dużą  salą  gimnastyczną, nowoczesnym  kompleksem  boisk sportowych typu „ORLIK”, siłownią, nowocześnie wyposażonymi pracowniami: chemiczno-fizyczną, biologiczno-geograficzną oraz dwiema pracowniami  komputerowymi. Dzieci i młodzież uczą się w estetycznych klasach, posiadających pomoce dydaktyczne i sprzęt multimedialny. Jesteśmy bezpieczną placówką  - całodobowo monitorowaną.

Uczniowie  mogą rozwijać swoje zainteresowania artystyczne w działającym przy szkole Klubie 4H, w anglojęzycznym kółku teatralnym. Ponadto w placówce działa LOP, SKS i prowadzone są różnorodne kółka przedmiotowe, podczas których uczniowie zdobywają wiedzę i doświadczenie, co przekłada się na sukcesy w konkursach na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim a nawet ogólnopolskim. Dzieci klas czwartych uczestniczą  w zajęciach na basenie, ucząc się technik pływania bądź doskonaląc style pływackie.

Priorytetem naszej placówki  jest wysoka jakość kształcenia. Wychodzimy z założenia, iż gruntowna wiedza, wyniesiona ze szkoły podstawowej, zaprocentuje na dalszym etapie kształcenia. Szkoła szczyci się bardzo wysokimi wynikami z Egzaminu Ósmoklasisty, które nasi uczniowie od wielu lat piszą lepiej niż ich koledzy z powiatu i województwa. Możemy się pochwalić m.in. najlepszym wynikiem z języka polskiego w powiecie w roku 2019 oraz w całym województwie  w roku 2014. Wielu absolwentów naszej szkoły kontynuuje naukę w najlepszych rzeszowskich liceach i technikach. Nasza szkoła wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców. Staramy się wspierać ducha partnerstwa między uczniami i nauczycielami, między rodzicami a szkołą. Pragniemy wyposażyć  uczniów nie tylko w wiedzę, ale także w umiejętności  pozwalające sprostać wyzwaniom dorosłego życia.