• Zajęcia z darami natury

• W tym tygodniu maluchy udowodniły, że dary natury można wykorzystać bardzo kreatywnie podczas zajęć. Poczynając od ułożenia jesiennej ścieżki sensorycznej, przez odbijanie stempli z liści aż po układanie wzorów z kasztanów czy żołędzi. Dotyk odpowiedzialny jest za dostarczanie wielu informacji o otoczeniu, poszerzając zdolności poznawcze. W naszym przedszkolu staramy się jak najczęściej działać zmysłami podczas codziennych zabaw.

• Przedszkolny MasterChef

• 20 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni. Święto to zainicjował w 2004r. dr Billy Gallagher, ówczesny lider Stowarzyszenia WACS (Szefów Kuchni). Stał się on dobrą okazją, aby uświadomić ludziom, jak ważną rolę w społeczeństwie pełnią kucharze. Nie tylko zaspokajają nasz głód, ale również troszczą się, aby nas właściwie odżywiać. Liczne telewizyjne programy kulinarne i ich sławni gospodarze sprawili, że dziś na kucharza patrzymy jak na artystę, który swój kitel nosi z dumą. Z równie wielką dumą tego dnia swoje kucharskie kitle założyły dzieci z grupy starszej. Postanowiły spróbować swoich sił, biorąc udział w konkursie kulinarnym „Przedszkolny MasterChef”. Dzięki zdobytej wiedzy oraz praktykom przedszkolnym i domowym, przygotowali tego dnia swoje popisowe dania. Każdy uczestnik zaprezentował przygotowaną potrawę przed niezwykle wymagającym Jury, które po burzliwych obradach uznało, że każdy „Starszak” zasłużył na miano „Szefa Kuchni Przedszkolnego MasterChef”. Każdy otrzymał złoty medal oraz certyfikat potwierdzający zdobyty tytuł. To był niezwykły dzień, który z całą pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich dzieci. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kulinarnej drodze!

• Dzień Szefa Kuchni u Maluchów

• Z okazji Dnia Szefa Kuchni w grupie młodszej odbyły się warsztaty z robienia zdrowych kanapek. Tego dnia maluchy pod bacznym okiem pań przygotowały pyszne kanapki z warzywnymi dodatkami. Nasz kolorowy, warzywny stół był idealnym podsumowaniem tygodnia o warzywach.  Na wstępie dzieci bacznie wysłuchały bajeczkę „Kicia kocia witaminowe przyjęcie”, która była idealnym wprowadzeniem do naszych zajęć.

• Dogoterapia

• Dwudziestego piątego października w Dzień Kundelka przedszkolaki po raz kolejny gościły Panią Gosię z Kortkiem. Podczas zajęć nasi milusińscy jak zwykle rozwijali swoją koordynację wzrokowo – ruchową oraz utrwalali wiedzę na temat zachowania się w obecności psa. Dogoterapia jak zwykle wywołała wiele uśmiechów na twarzach dzieci.

A. Leniart

• Maluchy poznają warzywa

• W tygodniu poświęconym warzywom maluchy poznawały kształty, kolory, zapachy oraz smaki darów natury. Podczas zajęć założyliśmy warzywniak, w którym świetnie się bawiliśmy. Nie zabrakło zabaw sensorycznych- rozpoznawaliśmy cebule, ogórka, marchewkę, selera, ziemniaka, buraka pietruszkę z zasłoniętymi oczami. Smakowaliśmy zarówno surowych jak i pieczonych warzyw. Dzieci bardzo chętnie przystępowały do wszystkich aktywności.

• Święto Edukacji Narodowej

• Dnia 13 października br. odbyła się uroczysta akademia z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej, zwanego potocznie Dniem Nauczyciela.

Uczniowie klas VI, VII i VIII przygotowali humorystyczne przedstawienie, w którym zaprezentowali różne typy nauczycieli oraz podziękowali pedagogom za trud wkładany w  wychowanie i edukację naszej młodzieży. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.

Drugą okazją do świętowania było uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej.  Pierwszoklasiści podczas swojego występu pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze i że są gotowi zostać pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Szkoły Dorotę Lasotę. Pierwszaki z dużym przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Życzymy, aby wytrwały w swoich postanowieniach.

Na zakończenie Pani Dyrektor, Dorota Lasota, skierowała do nauczycieli i pracowników szkoły słowa podziękowania i serdecznych życzeń. Głos zabrali również przedstawiciele Samorządu Szkolnego oraz Rady Rodziców.  Wszyscy pracownicy szkoły zostali obdarowani symbolicznymi słodkimi upominkami będącymi miłym wyrazem doceniania. Nie zabrakło wzruszeń i uśmiechów na twarzy.

B. Borowiec