• Niedzielna zbiórka – Pola Nadziei

• 23 kwietnia 2023 roku wolontariusze naszej szkoły zorganizowali zbiórkę pieniędzy na potrzeby podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”. Uczniowie kwestowali w godzinach przedpołudniowych pod Kościołem Parafialnym w Siedliskach. Symbolem tej akcji był żonkil – wiosenny kwiatek symbolizujący solidarność z dziećmi nieuleczalnie chorymi. Zebrano 1324 zł, pieniążki zostaną przekazane na konto Hospicjum. Dziękujemy księdzu Krzysztofowi Kochanowiczowi za pomoc i okazaną życzliwość oraz wszystkim darczyńcom, którzy okazali serce dla małych, ciężko chorych pacjentów.

Wolontariat i Samorząd Szkolny

• Nowe stroje sportowe

• Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Kowalskiego w Siedliskach pragną serdecznie podziękować Panu Maciejowi Banysiowi tacie naszych uczniów ,Liwii i Maćka, za ufundowanie nowych strojów sportowych dla reprezentacji szkoły. Stroje prezentują się pięknie. Dziękujemy.

• Sprzątamy dla Polski

• Troska o naszą planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku. Dzień Ziemi to obecnie największe ekologiczne święto świata, organizowane w ponad 192 krajach. Nasza szkoła w tym roku przyłączyła się do akcji „Sprzątamy dla Polski”. Akcja odbyła się 21 kwietnia. Celem akcji była nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Patronat nad wydarzeniem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki.

B. Pięta

• Laureat konkursu języka angielskiego „Big Ben”

• Uczeń klasy 8 – Przemysław Pitera został laureatem Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Big Ben” organizowanego przez Zespół Szkół nr 3 im. Tadeusza Rylskiego w Rzeszowie pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Przemek musiał wykazać się umiejętnościami nie tylko językowymi, ale również znajomością kultury, historii i geografii USA. Poradził sobie znakomicie.

Gratulujemy!

A. Iskrzycka

• Nasze muzyczne i językowe talenty w „Voice of school”

• Uczeń z klasy 6 – Borys Grzebyk zdobył III miejsce w konkursie piosenki anglojęzycznej „The voice of school” organizowanym przez Zespół Szkół w Babicy. Wspaniale zaśpiewał przebój „Snowman” (Sia) i podbił serca jurorów.

Aleksandra Gugała z klasy 7 równie pięknie zaśpiewała przebój „Riptide” (Vance Joy) i również otrzymała gromkie brawa. Jej angielska wymowa była perfekcyjna. Na pewno powrócimy tam w przyszłym roku. A do tego czasu…  kto wie, może inne konkursy muzyczne i nagrody…

A. Iskrzycka

• Posadziliśmy drzewo

• Podczas obchodów Dnia Ziemi maluchy bacznie obserwowały w jaki sposób sadzi się drzewo oraz co jest do tego potrzebne. Wspólnie, przy pomocy Pana Stanisława udało nam się posadzić jabłonkę. Przedszkolaki obiecały, że będą dbać, podlewać i obserwować wzrost drzewka.  Mali ogrodnicy byli bardzo szczęśliwi, z wielką dumą pokazywali rodzicom zasadzoną jabłoń.