• „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie (…)”- klasowa inscenizacja „Dziadów”

• Po raz kolejny uczniowie VII klasy  wcielili się w postacie z II cz. „Dziadów” A. Mickiewicza. Gromadzie zebranej  w „kaplicy” przewodził Guślarz, którego role odegrał Miłosz Kurzydło. Towarzyszył  mu Starzec, w tej roli Michał Warchoł. Na klasowej scenie pojawiały się kolejne postacie: Józio – Wojciech Wróbel, Rózia – Zofia Wróblewska, Widmo Złego Pana – Nathan Wróbel, Sowa – Kalina Wróblewska, Widmo – Rafał Głodowski, Pasterka – Kinga Paśko. Postaciom towarzyszył Chór w składzie: Amelia Warzybok, Ewelina Głodowska, Adam Dubis, Sebastian Busz, Borys Grzebyk.

Po zakończeniu przedstawiania  młodzi aktorzy zaprosili swoich  starszych kolegów z VIII klasy na poczęstunek, bez którego ludowy obrzęd nie mógł się obejść.

Gratulujemy młodym artystom udanego aktorskiego debiutu !

M. Duda

• Dzień Babci i Dziadzia

• „Babcia i dziadek wciąż o nas dbają,

tak jak rodzice bardzo kochają.

Dają nam w życiu wiele radości,

nigdy nie szczędzą dla nas czułości.”

W tym roku uroczystość Dnia Babci i Dziadzia odbyła się 22 lutego. Przedszkolaki z każdej z grup zaprezentowały tańce, wiersze, piosenki, grę na instrumentach. To był  wyjątkowy dzień! – pełen miłości, wzruszeń i radości.

P. Żegleń

M. Dryja

• Egzaminacyjne wprawki

• W dniach 21, 22 i 23 lutego br. nasi uczniowie przystąpili do Próbnego Egzaminu Ósmoklsisty. Zmierzyli się z arkuszami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Była to dla nich kolejna okazja do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, a także do zapoznania się z "techniczną" stroną egzaminu. Zwłaszcza, że właściwy egzamin coraz bliżej, bo już 14-16 maja br.

B. Borowiec

• Walentynki

• „Love is in the air...”. Miłość, przyjaźń, życzliwość i uśmiech - to hasła przewodnie dzisiejszego dnia, które powinny na stałe zagościć w każdym z nas. Nasze sale przepełnione były uśmiechem, radością, dobrą muzyką i wspólną zabawą. Dzisiejszego dnia nasze przedszkolaki wyruszyły również na wspólną wycieczkę na Musical pt. „Królowa Śniegu”, który umożliwił poznanie palety ludzkich wartości doświadczając dobra, jednocześnie w bezpieczny sposób obcując ze złem.

Monika Dryja

Patrycja Żegleń