Home » Z życia szkoły » A może wybiorę pracę w lotnictwie?

A może wybiorę pracę w lotnictwie?

Archiwum

Dzięki zaproszeniu mamy Wojtka, Pani K. Miśtak, uczniowie 7 i 8 klasy w ramach preorientacji zawodowej mieli okazję gościć w firmie Heli-One Poland znajdującej się w pobliżu lotniska Rzeszów-Jasionka. Firma dokonuje przeglądów, modyfikacji i remontów helikopterów, należących zarówno do floty CHC, jak i klientów zewnętrznych z całego świata.

Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda ścieżka kariery w lotnictwie oraz o tym, że zainteresowani pracą w lotnictwie muszą postawić na naukę przedmiotów ścisłych i języków obcych. Pan mechanik opowiedział o swojej pracy, która jest niezwykle ciekawa, prestiżowa, ale też wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Uczniowie mieli też okazję obejrzeć wnętrze helikoptera.

Zwieńczeniem wyjazdu była bardzo wyczekiwana wizyta w restauracji McDonald’s:) Fotorelacja…

M. Duda, W. Hałys